IV Kongres Rowoju Ruchu Rowerowego
11 stycznia 2016

 IV Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego odbędzie się w Warszawie w dniach 21-22 stycznia 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Kopernika przy ul. Mikołaja Kopernika 30.

W ramach Kongresu odbędzie się międzynarodowa konferencja promująca najlepsze praktyki w zakresie wdrażania polityk rowerowych w miastach Polski i Unii Europejskiej (21.01) i seminarium (22.01) na temat praktycznych skutków „pro rowerowej” nowelizacji rozporządzeń*, które weszły w życie 8 października 2015 r.

Początek 2016 roku jest momentem szczególnym. Jest to doskonała chwila na podsumowanie tego, co najważniejszego zdarzyło się w polskiej polityce rowerowej oraz wspólne zastanowienie się nad tym, co można i należałoby zrobić w najbliższej przyszłości. Z jednej strony rozpoczęła się właśnie nowa kadencja władz ogólnopolskich i zakończył 8 letni okres pracy Parlamentarnej Grupy Rowerowej, z drugiej strony minął już rok funkcjonowania wybranych w 2014 roku władz samorządowych, który w wielu miastach Polski przyniósł duże, pozytywne zmiany na polu funkcjonowania lokalnych polityk rowerowych.

Program wydarzenia zakłada między innymi prezentację najciekawszych pro rowerowych zmian, które właśnie zachodzą na ulicach polskich miast oraz wskazanie dla nich punktów odniesienia w szerszym, europejskim kontekście. Kongres będzie okazją do porównania polityk rowerowych prowadzanych w różnych miastach i przedstawienia najważniejszych, płynących z takiego porównania, wniosków i rekomendacji. Zaprezentujemy w szczegółach najlepsze rozwiązania, zarówno systemowe, jak i techniczne, które przyniosły na tym polu największy postęp. Szczególną uwagę będziemy chcieli też poświęcić kwestii nowych przepisów dotyczących tworzenia infrastruktury rowerowej, w tym zwłaszcza nowym możliwościom jakie otwierają one przed samorządami.

Pobierz szczegółowy PROGRAM WYDARZENIA

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres j.szymczak@eko.org.pl, wpisując w tytule: „zgłoszenie na Kongres” do dnia 15 stycznia 2016 r. (ilość miejsc ograniczona, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Osoby zainteresowane przejazdem rowerowym po warszawskiej infrastrukturze w dniu 21.01 prosimy o dodatkowe zgłoszenie oraz informację czy uczestnik przejazdu będzie dysponował własnym rowerem, organizator będzie starał się zapewnić rowery z wypożyczalni (ilość miejsc ograniczona).

 

Organizatorem Kongresu jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. Realizowany jest on w ramach projektu „Rowerowa sieć partycypacji społecznej w polityce transportowej” współfinansowanego z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji. 


 

 

 
lista pozostałych artykułów w dziale wiadomości > wiadomości : > aktualności
 1. <<
 2. 1 - 12 |
 3. 13 - 24 |
 4. 25 - 36 |
 5. 37 - 48 |
 6. 49 - 60 |
 7. 61 - 63 |
 8. >>
 1. Rower ma 200 lat
 2. Nowe wytyczne dla infrastruktury rowerowej i pieszej GDDKiA
 3. Zimowe utrzymanie infrastruktury rowerowej
 4. Rowerowe podsumowanie roku
 5. Deskorolki i elektryczne hulajnogi na drogi dla rowerów?
 6. Test pierwszego odcinka trasy VeloDunajec
 7. Dlaczego sieć tras rowerowych należy budować szybko?
 8. Medialne zamieszanie z przepisami?
 9. Będzie nowelizacja kolejnych rozporządzeń?
 10. Relacja z IV Ogólnopolskiego Kongresu Rozwoju Ruchu Rowerowego
 11. IV Kongres Rowoju Ruchu Rowerowego
 12. Rowerem w nowy, 2016 rok
login
logos