Święto Cykliczne 2012: czas na wielkie przejazdy rowerowe!
21 maja 2012

mala

W weekend 1-3 czerwca świętujemy rower. Chcemy pokazać się na ulicach miast, policzyć się, zadzwonić dzwonkami i przypomnieć wszystkim, że rower to siedmiomilowe buty, które istnieją naprawdę. Niemal każdy może wsiąść na rower i poruszać się cztery razy szybciej niż na piechotę, nie tracąc cennego czasu - za to odnajdując radość życia.

Wspólnie z serwisem Polska Na Rowery zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w lokalnie organizowanych przejazdach rowerowych. Na stronie www.swietocykliczne.pl znajdują się informacje o akcjach organizowanych przez Miasta dla Rowerów, ale każdy może zorganizować swoją własną imprezę i zaprosić na nią przyjaciół, znajomych i wszystkich innych chętnych. Szczegóły jak zorganizować własną imprezę - na stronie www.polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,11563090,Swieto_Cykliczne___swietuj_rower_razem_z_nami__Rozpoczynamy.html.


Święto Cykliczne to także dzwonek dla polityków. Przyjęta przez Sejm 1 kwietnia 2011 roku nowela ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zniosła liczne absurdy i utrudnienia dla rowerzystów, przywracając zgodność z Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym. Przepisy ustawy mamy dziś takie, jak wszędzie w Europie - ale czekamy na rozporządzenia! Więcej o tym piszemy w okolicznościowym tekście na mijającą dziś rocznicę wejścia w życie noweli ustawy tutaj.

A poza tym zapraszamy do wspaniałej zabawy. Będą pikniki, konkursy, koncerty, będzie niezła zabawa, w niektórych miastach będzie też okazja żeby przepytać polityków w sprawach rowerowych - Ty też możesz zapytać, dlaczego drogi dla rowerów są z fatalnej kostki a nie z asfaltu, dlaczego urywają się znienacka czy dlaczego nie ma stojaków rowerowych. Rowerzysto, rowerzystko - to Twój dzień i Twoje święto!

Jedźcie z nami rowerami, w weekend 1-3 czerwca - i każdy pozostały dzień roku!

Więcej szczegółowych informacji - już niebawem, tutaj oraz na stroniach www.polskanarowery.pl i www.swietocykliczne.pl.

mh

 
lista pozostałych artykułów w dziale wiadomości > wiadomości : > aktualności
 1. <<
 2. 1 - 12 |
 3. 13 - 24 |
 4. 25 - 36 |
 5. 37 - 48 |
 6. 49 - 60 |
 7. 61 - 63 |
 8. >>
 1. Rower ma 200 lat
 2. Nowe wytyczne dla infrastruktury rowerowej i pieszej GDDKiA
 3. Zimowe utrzymanie infrastruktury rowerowej
 4. Rowerowe podsumowanie roku
 5. Deskorolki i elektryczne hulajnogi na drogi dla rowerów?
 6. Test pierwszego odcinka trasy VeloDunajec
 7. Dlaczego sieć tras rowerowych należy budować szybko?
 8. Medialne zamieszanie z przepisami?
 9. Będzie nowelizacja kolejnych rozporządzeń?
 10. Relacja z IV Ogólnopolskiego Kongresu Rozwoju Ruchu Rowerowego
 11. IV Kongres Rowoju Ruchu Rowerowego
 12. Rowerem w nowy, 2016 rok
login
logos