Święto Cykliczne 2012: czas na wielkie przejazdy rowerowe!
21 maja 2012

mala

W weekend 1-3 czerwca świętujemy rower. Chcemy pokazać się na ulicach miast, policzyć się, zadzwonić dzwonkami i przypomnieć wszystkim, że rower to siedmiomilowe buty, które istnieją naprawdę. Niemal każdy może wsiąść na rower i poruszać się cztery razy szybciej niż na piechotę, nie tracąc cennego czasu - za to odnajdując radość życia.

Wspólnie z serwisem Polska Na Rowery zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w lokalnie organizowanych przejazdach rowerowych. Na stronie www.swietocykliczne.pl znajdują się informacje o akcjach organizowanych przez Miasta dla Rowerów, ale każdy może zorganizować swoją własną imprezę i zaprosić na nią przyjaciół, znajomych i wszystkich innych chętnych. Szczegóły jak zorganizować własną imprezę - na stronie www.polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,11563090,Swieto_Cykliczne___swietuj_rower_razem_z_nami__Rozpoczynamy.html.


Święto Cykliczne to także dzwonek dla polityków. Przyjęta przez Sejm 1 kwietnia 2011 roku nowela ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zniosła liczne absurdy i utrudnienia dla rowerzystów, przywracając zgodność z Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym. Przepisy ustawy mamy dziś takie, jak wszędzie w Europie - ale czekamy na rozporządzenia! Więcej o tym piszemy w okolicznościowym tekście na mijającą dziś rocznicę wejścia w życie noweli ustawy tutaj.

A poza tym zapraszamy do wspaniałej zabawy. Będą pikniki, konkursy, koncerty, będzie niezła zabawa, w niektórych miastach będzie też okazja żeby przepytać polityków w sprawach rowerowych - Ty też możesz zapytać, dlaczego drogi dla rowerów są z fatalnej kostki a nie z asfaltu, dlaczego urywają się znienacka czy dlaczego nie ma stojaków rowerowych. Rowerzysto, rowerzystko - to Twój dzień i Twoje święto!

Jedźcie z nami rowerami, w weekend 1-3 czerwca - i każdy pozostały dzień roku!

Więcej szczegółowych informacji - już niebawem, tutaj oraz na stroniach www.polskanarowery.pl i www.swietocykliczne.pl.

mh

 
lista pozostałych artykułów w dziale wiadomości > wiadomości : > aktualności
 1. <<
 2. 1 - 12 |
 3. 13 - 24 |
 4. 25 - 36 |
 5. 37 - 48 |
 6. 49 - 60 |
 7. 61 - 63 |
 8. >>
 1. Kolej kontra rowerzyści
 2. Fotoradar na rowerzystów?
 3. Wszystkiego najlepszego rowerowego na 2013 rok!
 4. Oświadczenie
 5. Poselski zespół do spraw dyskryminacji rowerzystów?
 6. Jak jeździć, jak żyć
 7. Migające przednie oświetlenie rowerów - legalne
 8. Krajowa Polityka Miejska a rowery
 9. Pierwsza rocznica rowerowej ustawy
 10. Święto Cykliczne 2012: czas na wielkie przejazdy rowerowe!
 11. Wypadki z udziałem rowerzystów w 2011 roku
 12. Wyposażenie rowerów - ciąg dalszy
login
logos