miastadlarowerow.pl

Blog dla rowerzystów i nie tylko!

Turystyka

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Niemiecka stolica, Berlin, to miasto pełne niesamowitych zabytków, pięknych parków i ogrodów oraz miejsca pełne ruchu i życia, zwłaszcza po zmierzchu. Sprawdzi się dla fanów historii, przyrody lub nocnej zabawy. Gotowi na odkrywanie Berlinu? Zaczynamy!

Eksploracja zabytków historycznych Berlina

Berlin jest jak żyjący podręcznik do historii – od starodawnych katedr, poprzez pruską architekturę, aż po ślady muru berlińskiego. Oto najważniejsze punkty na mapie każdego turysty.

Brama Brandenburska może jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Berlina. Ta neoklasycystyczna konstrukcja z 1791 roku stanowiła już niejednokrotnie tło dla najważniejszych wydarzeń w historii Niemiec. Bez jej odwiedzenia nie można mówić o wizycie w stolicy.

Drugim obowiązkowym punktem jest oczywiście Mur Berliński. Działania na rzecz zachowania resztek muru oraz otaczających go miejsc pamięci, pozwoliły stworzyć East Side Gallery – najdłuższą na świecie galerię sztuki na otwartym powietrzu.

Również Reichtag, siedziba Bundestagu – niemieckiego parlamentu, przyciąga turystów. Jego imponujący budynek można zwiedzać za darmo, a z tarasu na dachu rozciąga się widok na Berlin.

Najpiękniejsze parki i ogrody w Berlinie

Nieco spokojniejszą stronę miasta oferują parki i ogrody. Berlin jest zielonym miastem i nawet podczas krótkiej wizyty warto zaznać tej naturalnej oazy.

Niezwykle popularnym miejscem jest Zoo, które mieści się w ogrodzie Tiergarten, największym parku w centrum miasta. Zoo w Berlinie to jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie i dom dla ponad 20 tysięcy zwierząt.

Spacerowicze powinni także odwiedzić park Tempelhof. Obecny wygląd parku to efekt rekultywacji terenów po zamkniętym lotnisku Tempelhof. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do rekreacji na świeżym powietrzu.

Berlin nocą: najlepsze miejsca na wieczorne wyjścia

Berlin to miasto, które nigdy nie zasypia. Gdy zapadnie zmierzch, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla miłośników muzyki elektronicznej obowiązkowym punktem jest legendarne Berghain – uważane za jeden z najlepszych klubów na świecie. Znajduje się w nim również bar Lab.Oratory, który przyciąga swoim unikalnym podejściem do nocnej rozrywki.

Jeśli preferujesz bardziej kulturalne formy spędzania wieczoru, w Berlinie znajdziesz wiele teatrów i filharmonii, a także kina artystyczne, które często oferują pokazy filmów niezależnych i autorskich.

A na koniec szereg barów i pubów, które czekają na zwiedzających do późnej nocy. Polecamy zwłaszcza te zlokalizowane w dzielnicy Kreuzberg, które słyną z niesamowitej atmosfery.

Udostępnij

O autorze

Od dziecka moją pasją jest sport i aktywny wypoczynek. Uwielbiam dzielić się nie tylko moją wiedzą, ale również sporym bagażem doświadczeń. Jeżeli uwielbiasz biegać, jeździć na rowerze lub po prostu regularnie ćwiczyć w domu – koniecznie odwiedzaj mojego bloga regularnie!