miastadlarowerow.pl

Blog dla rowerzystów i nie tylko!

Sport

Ile real ma pucharów ligi mistrzów

Ile real ma pucharów ligi mistrzów

Real Madryt jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Często określany mianem królewskich, cieszy się niezwykle bogatą historią, zwłaszcza jeżeli chodzi o najważniejsze europejskie rozgrywki – Ligę Mistrzów. Czas zatem odpowiedzieć na pytanie – ile razy Real Madryt miał okazję obwinąć wokół szyi smukły, srebrny puchar Ligi Mistrzów?

Historia sukcesów Realu Madryt w Lidze Mistrzów

Real Madryt zadebiutował na arenie Ligi Mistrzów w roku 1955, kiedy to rozpoczęły się pierwsze oficjalne rozgrywki. Od tamtej pory klub zdobył aż 14 tytułów mistrza Europy. Pierwsze pięć edycji Ligi Mistrzów zakończyło się triumfem drużyny z Madrytu. Warto podkreślić, że Real jest jedynym zespołem, który odniósł tak spektakularne zwycięstwo.

Po tym fantastycznym starcie, Real Madryt regularnie awansował do finałów, zdobywając puchar kolejno w latach 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017 i 2018, 2022. Ostatnia seria triumfów, pod wodzą trenera Zinedine’a Zidane’a, przeszła do historii jako najdłuższa passa zwycięstw w Lidze Mistrzów od czasów pierwszych pięciu edycji.

Trenerskie wpływy na zdobyte puchary

Wielki udział w sukcesach Realu Madryt na arenie Ligi Mistrzów miały osoby stojące przy linii bocznej – trenerzy. Wymienić tutaj należy przede wszystkim Jose Villalongę, który poprowadził drużynę do pierwszych dwóch tytułów, a także Luisa Carniglia i Miguel Muñoz, trenerów odpowiedzialnych za kolejne trzy puchary.

Jednak najbardziej spektakularne sukcesy przypadły na okres rządów Zinedine’a Zidane’a, który poprowadził drużynę do trzech kolejnych tytułów w latach 2016, 2017 i 2018. Francuz okazał się prawdziwym mistrzem taktyki i motywowania zawodników, a jego osiągnięcia przyczyniły się do umocnienia pozycji Realu Madryt jako najlepszego klubu w historii Ligi Mistrzów.

Porównanie do innych drużyn – place Realu w rankingu

Patrząc na klasyfikację ilości zdobytych pucharów Ligi Mistrzów, zdecydowanie na czele plasuje się Real Madryt z 14 tytułami. Kolejne miejsca zajmują AC Milan z 7 pucharami i FC Liverpool, który triumfował 6 razy. Już na samym końcu, z dużą stratą znajdują się FC Barcelona i Bayern Monachium z 5 zdobytymi pucharami.

Zwycięstwa jasno pokazują, że Real Madryt to potęga na miarę Ligi Mistrzów. Sukcesy zespołu są efektem zarówno doskonałej gry na boisku, jak i strategicznego podejścia trenerów, dzięki którym klub cieszy się niesłabnącą pozycją w Europie.

Udostępnij

O autorze

Od dziecka moją pasją jest sport i aktywny wypoczynek. Uwielbiam dzielić się nie tylko moją wiedzą, ale również sporym bagażem doświadczeń. Jeżeli uwielbiasz biegać, jeździć na rowerze lub po prostu regularnie ćwiczyć w domu – koniecznie odwiedzaj mojego bloga regularnie!